Montecuccoli, olasz származású császári hadvezér szerint a háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, pénz. Az informatikai háború megnyeréséhez a sikeres stratégia fő elemei a MOTIMENT szakembereinek véleménye alapján: munkafolyamat-mérés, digitalizáció, automatizálás, robotika (quick patch) és a Big Data adta lehetőségek kihasználása. A MOTIMENT üzleti reggelijén jártunk.
Jelenleg 22 háború zajlik a világban – kezdi bevezetőjében Nógrádi György Biztonságpolitikai szakértő – ebből egy átlagos ember nem sokat lát, ám a világ titkosügynökségei árgus szemekkel figyelik a zajló eseméyeket.
Jelenleg az USA-ban 17 titkosügynökség dolgozik, azonban az adatfeldolgozáshoz szükséges erőforrás kapacitás még nem áll megfelelően rendelkezésre. A hatalmas adatmennyiség releváns információnak kibányászásához nyújtanak nagymértékű segítséget az új típusú robotikai fejlesztések, a mesterséges intelligencia térnyerése, a fejlettebb heurisztikák megjelenése.
A MOTIMENT szakemberei szerint az informatikai fejlettség meghatározza egy cég, végső soron egy egész ország versenyképességét. A versenyképesség olyan szinten meghatározó a mai turbulens környezetben, korunk informatikai fejlettségére visszavezethetően, hogy csak kapkodják a feküket a menedzserek. Ebben az új típusú világban a háború arcvonalai elmosódnak, a határok pedig egymásnak feszülnek az IT-világán belül.
„Teljesen mindegy, hogy milyen irányelv mentén rendezzük sorba a különböző elemeket, lényeg az, hogy a végén képesek legyünk toplistába rendezni vezetőként azokat. Létszámtól és a folyamatok komplexitásától függően minden projekt mérésének eredménye más-más toplistát eredményez, alkalmazásával 20-30%-os hatékonyságjavulás érhető el” – mondja Mészáros Zsolt ügyvezető igazgató.